SAMSUNG GALAXY S3 ÇIKTI

2012’ye hızlı başlayan Güney Koreli Samsung, ilk üç ayda cep telefonu sevkiyatında pazarın lideri Nokia’yı geride bıraktıktan sonra şimdi de gözünü iPhone’un adeta fırtına gibi estiği ‘akıllı cep telefonu’ kategorisine dikti.

Samsung Galaxy S3, tahmin edildiği gibi çakıl mavisi ve beyaz renklerde piyasaya sunuldu. Çakıl mavisi renginde taşlanmış tasarım dikkatleri çekiyor.

Samsung Galaxy S3‘ün işlemcisi Exynos 4412 Quad olacak. ARM Cortex A9 tabanlı 4 çekirdekli işlemci, 400 MHz hızında çalışan Mali-400 GPU’sunu kullanacak. .

Samsung Galaxy S3, 4.8 inç HD Super AMOLED ekran ile geliyor. Boyutlarının çok artmadığı telefon, inceliği ile de dikkat çekiyor.

Peki ya GS3 bu konuda neler vaat ediyor? İşte GS3′ün ilgi çekici özellikleri;

1- Smart Stay

Bu özelliği kısa bir süre önce söylenti başlığı altında duymuştuk fakat görünüşe göre artık bir söylentiden ibaret değil. Bu özellik sayesinde S3, ön kamerasını kullanarak sizi tanıyor. Üstelik bu özellik hiçbir zaman bekleme moduna geçmiyor yani siz uzun süre telefona dokunmamış olsanız bile sistem sürekli aktif halde. Bu özelliğin tek merak konusu olan yanı ise pil konusunda herhangi bir sıkıntıya yol açıp açmayacağı.

2- S Voice

S Voice isimli bu özellik, Samsung’un Apple’ın Siri’sine verdiği bir yanıt olarak özetlenebilir çünkü ortada bir esinlenme olduğu apaçık ortada. Samsung tarafından sergilenen bu özellik ile GS3 bekleme modundan sizin sesiniz ile çıkabiliyor. S Voice önceden belirlediğiniz 5 komuta belirlediğiniz tepkileri verebilme özelliğine de sahip.

 

3– Direct Call

Galaxy S3′ün sunduğu bir başka pratik özellik olan Direct Call ile o sırada okuduğunuz mesajı gönderen kişiyi aramak için yapmanız gereken tek şey telefonu kulağınıza götürmek. S3, sensörleri ile telefonu kulağınıza yaklaştırdığınızı algılıyor ve mesajı gönderen kişiyi aramak istediğinizi düşünerek bağlantıyı başlatıyor.

4- PopUp Play

Galaxy S3, PopUp Play özelliği sayesinde kullanıcıları farklı bir multitasking deneyimi vaat ediyor. Video izlerken başka işlemler de gerçekleştirmenizi sağlayan bu özellik, izlediğiniz videoyu küçülterek ekranda başka uygulamaları kullanmanıza imkan tanıyor. Böylece izlediğiniz videoya kapatmadan, kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

5- Kamera

Galaxy S3′ün sunduğu sıfır gecikme hızına sahip olan kamera ile artık en güzel anları kaçırmayacaksınız. Seri halinde 20 adete varan fotoğraf çekim modu ise en güzel fotoğrafları seçmenize olanak tanıyan bir özellik. Social Tag adındaki bir diğer işlevsel özellik ise bir fotoğrafta yer alan herkesi tag’leyerek fotoğrafı o kişilere yolluyor.