Facebook’ta ortak album dönemi başlıyor…

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook yenilikler yaratmaya devam ediyor. Çok yakında Facebook kullanıcıları ortak album oluşturabilecekler.

Şimdiye kadar Facebook kullanıcıları ortak fotoğraf albümü oluşturamıyorlardı fakat pek yakında kullanıcılar yeni gelecek olan özellikle rahat bir şekilde ortal albüm oluşturabilecek ve paylaşabilecekler.

Facebook yöneticileri bu uygulamanının facebook kullanıcıları arasındaki dostluk bağını daha da güçlendireceğini savunuyor. Bu yeni özelliğin sayesinde, misal düğün veya nişan, doğum günü vb. gibi çok sayıda kişinin fotoğraf çektiği önemli etkinliklerin ardından, herkesin elindeki fotoğrafları yükleyebileceği ortak albümler oluşturulabilecek ve bu albümler korunumlu bir şekilde albüm sahibi ve çevresince rahatça ziyaret edilebilecek.

Şimdilik bir albümde en fazla 50 kişinin ortak olabileceği, albüme ortak olan her kullanıcının 200 adet fotoğraf yükleme hakkı olabileceği düşünülüyor. Facebook tarafından yapılan resmi açıklamada, fotoğrafların sadece albümü oluşturabilenler ya da onların gizlilik ayarlarına göre arkadaşları tarafından görülebilir durumda olacağı ifade ediliyor.

Bu özelliğin adım adım ve yavaş bir şekilde devreye girmesi bekleniyor. Facebook yetkilileri, özelliğin kullanıcıların isteği doğrultusunda hazırlandığını duyurdu. Facebook, 1 milyarı aşan kullanıcı sayısı ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram ile en çok kullanılan fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir ve uzun sürede bu konumunu koruyacağı düşünülmektedir.