Virustotal.com ile şüphelendiğiniz programları tarayın

Bugün internet dünyasında çok sık karşılaştığımız viruslu proğramların nasıl online tarama yapıldığını anlatacağım.. bu konuda biraz internette gezinti yaptığımda bu konuda farklı hizmet veren sitelerin ve uygulamaların olduğunu farkettim. Bu konuda nasıl virus taraması yapılır beraber inceleyelim.

Genellikle internetten indirdiğimiz crack hizmeti veren çok sık kullanılan uygulamalara hep şüphe ile yaklaşırız. bu programları şu araçlarla veya websitelerinden tarama yaptırabiliriz.

+ Eset Online Scanner (http://www.eset.com/tr/home/products/online-scanner)
+ jotti (http://virusscan.jotti.org/tr)
+ virustotal (https://www.virustotal.com/)

bu tarama için vindowsumuzu legal yapmak için kullanılan winloader programını hem virustotal.com hemde jotti. org sitelerinde online taramayı test etmek istedik.
jotti

Jotti.org yaptığımız teste 22 malvare tarama progrmalarınıdan 2 tanesi güvenilir olmadığını tespit etti. jotti.org dez avantajı sadece malvare taraması yapmasıdır.
virustotal

 

virustotal.com yapılan taramada ise bize verdiği sonuc 55 antivuris proğramı ile yapılan taramada 10 virus programının bu programı sıkıntılı olduğunu belirtti. geri kalan 45 programın bu programa guvenilir verdiğini bizlere belirtmektedir.

saygılarımla….