Türkiyedeki en iyi Hosting firması hangisi ?

İnternette bu konu ile ilgili araştırma yapmak istedim çünkü hosting firması büyük şirketler için çok önemli bir olgudur.. Fiyat, kota ,servis, bant genişliği vb gibi özellikleri en iyi şartlarda sunan firmalar tercih edilmektedir… Bu konuda bilgisi bulunmayan arkadaşlara bir kaç bilgi açıklamak istedim..

Hosting (Barındırma)Nedir ?

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.
İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.
Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.
Fiyatı ve performansı etkileyen temel hosting özellikleri:
Hosting Depolama Alanı
Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği
Sunucu İşletim Sistemi Tipi (Windows, Linux, Unix, Centos, Redhat, FreeBSD)
Veri Tabanı Desteği (MySQL, MSSQL, Access, …)
Admin Paneli (Plesk, cPanel, Entrenix, …)
SSL Desteği Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,…)
Server Side Scripts (ASP.NET, ASP, PHP, …)

 

Peki türkiye deki en iyi firma hangisi webhosting.info sitesinin yaptığı araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim…

 

 

Tags: