Turkcell 3G Vinn DNS Ayarları

Hepimizin başına gelmiştir.. İstediğimiz siteye girmek istediğimizde mahkeme kararıyla siteye girişiniz engellenmiştir yazısıyla karşılaşmışsınızdır.. Bu neden kaynaklanmaktadır.. Türkiye dekiİnternet servis sağlayıcıları kendi DNS adreslerinde mahkeme kararlarını uygulamaktadırlar. Siz siteye girmek istediğinizde o siteye yerine size  mahkeme kararını gösteren html sayfasına yönlendirmektedir.

tdns

 

EVET TURKCELL VINN KULLANAN ARKADAŞLAR BU YASAKLI SİTELERE DNS ADRESLERİNİ DEĞİŞTİREREK NASIL GİRERİZ SİZLERE BUNU ANLATACAĞIM …

1. VINN PROGRAMINI AÇTIĞIMIZDA  AŞAĞIDAKİ EKRANDA BELİRTİLEN AYARLAR SEKMESİNE TIKLIYORUZ..

tdns1

2 .       AYARLAR BÖLÜMÜNE GİRDİKTEN SONRA PROFİL AYARLARI KISMINA TIKLIYORUZ..                           tdns2

3. PROFİL AYARLARI KISMINDA AŞAĞIDA BELİRTİĞİ GİBİ BAĞLANTI İSMİNE İSTEDİĞİMİZ İSMİ VEREBİLİRİZ.. BEN İSE “YENİ BAĞLANTI” İSMİNİ VERDİM..  DİĞER AYARLAR AYNI KALARAK İLERİ SEKMESİNİ TIKLIYORUZ.. 


tdns3

 

4.APN SEÇİMİ MENÜSÜNDEKİ KISIMDA İSE HİÇ BİR İŞLEM YAPMAYARAK İLERİ Yİ TIKLIYORUZ..

 

tdns4

 

5 . YİNE PROXY AYARLARI KISMINDA DA HİÇ BİR İŞLEM YAPMIYORUZ.. AĞ AYARLARI SEKMESİNİ TIKLIYORUZ..tdns5

 

6.  EVET BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN KISIM BURASIDIR. BURADA İSTEDİĞİMİZ DNS ADRESLERİ GİREREK  KAYDEDEBİLİRİZ.. BEN GOOGLE DNS ADRESLERİNİ GİRDİM.. SİZ OPEN DNS VB GİBİ DNS ADRESLERİDE GİREBİLİRSİNİZ..  DNS ADRESLERİ GİRDİKTEN SONRA TAMAM TIKLIYORUZ VE GELEN MENÜDEN KAYDET İ TIKLIYORUZ… tdns6

 

7- DNS ADRESLERİNİ KAYDETTİK. BU KAYDETTİĞİMİZ YENİ BAĞLANTI İSMİYLE GOOGLE DNS LERİ İLE İSTEDİĞİMİZ SİTEYE GİREBİLİRİZ ARKADAŞLAR..

AŞAĞIDA GÖZÜKTÜĞÜ GİBİ BAĞLANTI SEKMESİNDE YENİ BAĞLANTI YI SEÇİP BAGLAN DEDİĞİMİZDE GOOGLE DNS İLE İSTEDİĞİMİZ SİTEYE BU ŞEKİLDE GİREBİLECEĞİZ..

tdns7

 

BİRAZ ÖNCE MAHKEME KARARIYLA KARŞILAŞTIĞIMIZ SİTE BUYDU ARKADAŞLAR.. SUANDA SİTEYE RAHAT BİR ŞEKİLDE GİREBİLİYORUZ…

 

tdns8