Msn ve Hotmail.com Kapanıyor..

Hotmail.com artık yok…

Outlook.com servisini kullanıcılardan aldığı geri bildirimler doğrultusunda yenileyen Microsoft hali hazırda eski e-posta servisi Hotmail’i de yavaş yavaş kapatıyor ve buradaki kullanıcıları da Outlook.com’a transfer ediyor. Hotmail kullanıcıları hemen üzülmesin çünkü mail adresleri aynen kullanılmaya devam edecek sadece e-posta servisinin sunulduğu arayüz Outlook.com üzerinde sunulacak ve kullanıcılar karmaşık yapıda olmayan bir e-posta deneyimine sahip olacak. Hemen belirtelim milyonlarca Hotmail kullanıcısı yavaş yavaş 1 milyar kullanıcıya hizmet verebilecek kapasitesi ile hazır olan Outlook.com’a geçiş yapmaya başlayacak.

Outlook.com kullanıcısına oldukça basit ve kullanımı kolay bir arayüz ile hizmet ediyor. Bu arayüz kullanıcılara daha sade ancak çok daha verimli bir deneyim sunarak yeni bir vizyonla sıfırdan tasarlanmış. Arayüz hem tarayıcı hem cihazlar üzerinde güzel, benzersiz ve yeni bir deneyim sunmasının yanı sıra kullanıcıların en sık kullandıkları ağlardaki arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla olan bağlantılarını sürdürebilmesine de olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra günümüzün yoğun e-posta ihtiyaçları için akıllı ve güçlü bir gelen kutusu desteğiyle birlikte gelen Outlook.com her şeyi tek bir e-postayla paylaşma imkânı ile SkyDrive entegrasyonuna sahip.
Outlook.com’u Kullanıcılar Düzenledi

Önizleme aracılığıyla kullanıcıların en beğendiği özellikler tespit edilerek birçok yeniliğin de Outlook.com ile beraber gelmesi sağlanmış. Milyonlarca kişi artık arkadaşlarının iletişim bilgilerini, güncellemelerini, fotoğraflarını ve tweet’leri takip etmek için Outlook.com’u Facebook, Twitter ve LinkedIn ile bağlantılı olarak kullanabiliyor olacak. Ayrıca Outlook.com kullanan pek çok kişi, gelen e-postaları okurken reklam yerine Facebook veya Twitter güncellemelerini görmek istediklerini belirttikleri için, %60 daha az reklam görüyor. Bu tercihin kullanıcılara sunulması oldukça sevindirici