Google Translate Artık İnternet Gerekmiyor

66 dilde çeviri desteği ile vazgeçilmezimiz olan Google Translate, artık internetten bağımsız olarak çalışabilecek!

İnternet dünyasında en fazla çeviri yapılan platform kuşkusuz Google’ın Translate hizmeti. 66 dilde sunduğu çeviri desteği ile bir çok rakip sözlük sitelerinin adını unutturan Google, kullanıcıların sürekli yanında olabilmesi adına mobil platformlara uygun uygulamalar geliştirmişti.

HATAYI FARK ETTİ

Google Play (Android) ve Apple Store’da yer alan Google Translate uygulamasının birçok kullanıcının ihtiyacını karşıladığı biliniyor. Geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından uygulamanın yorum sayfasındaki izler sonucu Google yaptığı bir unutkanlık hatasını fark etti.

Tabletlere ve akıllı telefonlara uygun olarak geliştirilen çeviri uygulamasının yayınlandığı günden beri bir kez dahi güncellenmemiş olması, Google’ın artık bu hizmete önem vermediğinin düşünülmesine yol açtı.

Google yapılan negatif yorumları gördü ve dikkate aldı. Geniş bir güncelleme yapma adına kolları sıvayan Google uygulama geliştiricileri, artık Google Translate’in daha hızlı ve internet bağımlısı olmasına gerek kalmadığını duyurdu.

PAKET YOKSA BİLE!

Wi-Fi ağı veya 3G paketiniz olmasa dahi çeviri uygulaması Android platformunda aktif olarak çalıştırılabilecek. Şimdilik sadece Android güncellemesiyle destek sunulan Google Translate, iOS’ta bir eksiklik görülmediğini savundu. Güncelleme anında tek yapılması gereken uygulamayı indirirken kendi dilinizi ve çeviri yapmak istediğiniz dil paketini de indirmek olacak.