Facebook Zaman Tüneli Herkese Açıldı

Facebook’un eylül ayında duyurusunu yaptığı Zaman Tüneli özelliği, nihayet tüm Facebook kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Artık Facebook sayfanızı bir zaman tüneline çevirmeniz mümkün.

 

Facebook Timeline, ilk başlarda Facebook’un yeni sayfa düzeni gibi lanse edilmişti. Fakat şimdilik ekstra bir özellik gibi çalışıyor. Dolayısıyla Timeline özelliğine geçebilir, 7 gün süreyle deneyebilir ya da eski tasarımı kullanmaya devam edebilirsiniz. Facebook’un Timeline özelliğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili yazımızın linkini aşağıda bulabilirsiniz.


Timeline tasarımına geçiş yaptığınız zaman 7 gün deneme süresine sahip oluyorsunuz. Hangi bilgi ve resimlerin Timeline’da yer alacağını seçebilir ve sayfanızın Timeline tasarımıyla nasıl görüneceğine göz atabilirsiniz. Bu süre sona erdikten sonra sayfanıza gelen herkes Timeline tasarımıyla karşılanıyor. Genel olarak Facebook aktivitelerinizin zamana yayılmış halini gösterse de bu sayfanın kontrolü sizde. Dolayısıyla zaman tünelinde görünmesini istemediğiniz içerikleri çıkartabiliyorsunuz. Ayrıca bunun yanında standart tasarımda olduğu gibi son paylaşımlarınızı gösteren bir bölüm de mevcut. Facebook Timeline özelliğine buradan geçebilirsiniz.


Kaynak