Dokunmadan Kullanılan Telefon (Sony Solo)

Sony’nin son bombası Xperia Sola ile işlem yapmak için dokunmatik ekrana dokunmanıza gerek yok!

 Sony uzunca bir süredir akıllı telefon pazarında emin adımlarla ilerlemeye çalışıyor. Piyasaya çıkardığı Xperia modelleriyle önemli adımlar atan Sony, şimdi de yeni bir bombayla karşımızda: Xperia Sola…

Sony yaptığı hummalı çalışmasının ardından duyurduğu bu yeni telefonunda daha önce kullanılmamış bir teknoloji ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. “Floating touch” adı verilen sistem sayesinde, ekran, parmaklarımızın dokunmasına gerek kalmadan her şeyi algılayabilecek. Yani biz ekranın biraz üzerinde parmağımızı gezdirirken, bir çeşirkursör de parmağımızı takip edecek. Tabi herhangi bir yere tıklamamız gerekirse, ekrana dokunmak kaçınılmaz olacak.

Xperia Sola aynı zamanda çift çekirdekli 1GHz’lik işlemcisiyle de dikkat çekiyor. Üzerindeyse Andorid 2.3 Gingerbread işletim sistemi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak olan telefon için, Andorid 4 Ice Cream Sandwich güncellemesinin de yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

Sola, Bravia 3.7 inç ekran kullanıyor ve 5 MP’lik”quick snap” özelliği bulunan kamerasıyla da farklı fotoğraf kareleri elde etmemize imkan tanıyor. 8GB’lık dahili hafızasının yanı sıra, istenildiği taktirde bu rakamı 32GB’a kadar çıkartabilmemizi sağlayan microSD desteği de unutulmamış.

Bakalım bu yeni ve ilginç dokunma(ma) özelliğine sahip olan Sony Xperia Sola, adından ne kadar bahsettirebilecek..

 

 

Tags:,