Artik Facebook ta CityVille Oynayamayacaksınız …

facebook’taki en popüler oyunların yaratıcısı Zynga kendi sitesini açıyor. Böylece CastleVille, Zynga Poker ve CityVille gibi oyunlar bu platform üzerinden oynanabilecek.

Sosyal ağ Facebook’un en çok ilgi toplayan ve özellikle genç nüfusun siteye girme nedenlerinden birisi olan oyunlar şirketin önemli kozlarından birisi. Bu alanda konunun lider ismi ise kuşkusuz Zynga.

Birçok popüler yapıma imza atan marka adeta sosyal ağın eğlece sektörünü ele geçirmiş durumda. Durum bu yöndeyken başarısını perçinlemek isteyen Zynga sürpriz bir açıklama yaparak kendi oyun platformunu açacağını duyurdu.
Aslında tam anlamıyla Facebook’tan ayrılmayacak olan platform, oyunların kendi sitesi üzerinden de oynanmasına izin verecek. Fakat bunun için yine Facebook hesabınızla giriş yapacaksınız.

Firma adına açıklamada bulunan CEO Mark Pincus, Facebook bünyesinde olmaktan memnun olduklarını ve açacakları sitenin sosyal ağ ile tam entegre çalışan ilk isimlerden olacağını vurguladı.
Üstelik Mart ayı içerisinde zynga.com adresinden hizmet verecek sitede aynı oyunları oynayan arkadaşlarınızı (zFriends) bulabilecek ve dilerseniz chat bölümünde canlı sohbet edebileceksiniz.

Tags: